Zboží

Jak si usnadnit život se suchým zipem

Suchý zip https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/suche-zipy je nenápadný pomocník, jehož existence dnes stěží někoho překvapí. Vídáme jej na oděvech, na obuvi, je součástí zapínání zavazadel a využívá se jako technická pomůcka v mnoha průmyslových odvětvích. Své uplatnění najde i v domácnosti a právě tam vás nyní chceme nasměrovat, abychom si udělali krátkou rekapitulaci toho, kde by nám mohl být nápomocný:

pásek na suchý zip

Oblečení – na domácích oděvech oceníte suchý zip hlavně u tepláků při upínání v pase, anebo u mikiny či bundy, kde potřebujete přesně na míru utáhnout rukávy, aby vám nepadaly přes zápěstí.

Nástěnka a obrázky na zeď – jestliže bydlíte v cihlovém domě, kde není problém zatlouct do zdi hřebíček nebo vyvrtat otvor pro hmoždinky, pak je pro vás věšení bytových dekorací, obrázků a nástěnek snadné. Jenže co takoví lidé v paneláku? Betonové panely umí pěkně potrápit a někdo si na obyčejné vrtání do zdi musí sjednat řemeslníka. Nepříjemné je zejména vrtání blízko stropu, kam je horší přístup, a vyžaduje to značnou fyzickou námahu. Využijte raději suchý zip, stačí jej přilepit na zeď vhodným lepidlem, např. chemoprenem, a s jeho pomocí pak uchytíte na zdivu spoustu předmětů, jako jsou šňůrky od závěsů, lehčí korkové nástěnky, paspartové obrázky, umělé či sušené květiny apod.

bodláky jako princip suchého zipu

Svazování kabelů pod stolem – také máte tak úděsný nepořádek v kabelech pod psacím stolem? Pokud kabely máte kam zastrčit, tak to svádí k tomu, že je všechny vsunete bez ladu a skladu do vhodné skuliny, a tam se pak může stát, že některý z kabelů skřípnete, šlápnete na něj, položíte na něj hranu nebo nohu stolu, čímž přerušíte izolaci, a u kabelů přívodních 230 V vás to může ohrozit na životě, nebo to může způsobit nebezpečný požár. Svazovačů kabeláže je na trhu celá řada, ale jediný suchý zip jim neublíží, kabely sváže citlivě a kdykoli můžete spoj uvolnit a třeba jej posunout o kus dál, případně nějaké kabely libovolně přidat či ubrat.

Podobné příspěvky