Zboží

Pomocník skoro všude

Nejen doma, ale i v zaměstnání a všude kolem je to, co míním. Pokud stále nevíte oč kráčí, tak je to elektřina. Ta dnes vládne světem a bez ní to prostě nejde. Pokud nevěříte, tak si ji doma vypněte a uvidíte. Ale pozor, myslím tím vypnout skutečně všechno, bez rozdílu. To znamená vyhodit pojistky v celém domě a uvidíte. Námitku manželky, že se klidně bude dívat na televizi při svíčkách raději nekomentujte, protože by vám mohl přistát na hlavě nějaký hrnec nebo jiný předmět hranatého charakteru.

Zpočátku vám to bez elektřiny možná nepřijde taková divočina. Ale pak zjistíte, že máte vše zkažené v lednici, poté v mrazáku, nevykoupáte se, protože nejde čerpadlo, nedovoláte se, protože nemáte, jak dobít mobil, nesvítíte, nevaříte. Pokud nemáte plyn samozřejmě.

staré vedení

Takže z toho všeho vidíte, že elektřina je skutečně pomocník. Ale někdy může být také zlým pánem. Aby se to nestalo, je třeba dodržovat spoustu předpisů a norem. Možná je ani všechny neznáte. Ovšem vy nemusíte. Zato odborník je znát musí a je povinen je také přísně dodržovat. A kontrolovat. Ne, nemůže vám vlézt do bytu či domu a začít se ohánět přístroji. Musíte si ho pozvat sami. A já to vřele doporučuji.

spotřebič

Nechci nyní zkoumat kolik požárů zavinil kde jaký spotřebič. To si můžete ověřit na webu našich požárníků. A to jen kvůli hlouposti, že byl poškozen. Revize by zachránila celý dům a obrovský majetek. Přemýšlíte nad tím?

Nepřemýšlejte. Udělejte. Revize elektrických spotřebičů není časově nijak náročná, nemáte-li jich ve sklepě a na půdě uskladněnou tisícovku, a finančně vás také nezruinuje. A vy budete mít pocit bezpečí, že jste vykonali vše pro svou rodinu, a hlavně pro své děti. Protože nikdy nevíte, zda je u vás vše v pořádku. Proto se také revize provádí, a proto také některé pojišťovny vyžadují certifikát o kontrole těchto předmětů.

Podobné příspěvky