Zboží

Jak moc důležité je pravidelné stravování?

Pravidelné stravování si každý představí trochu jinak. Neexistuje předepsaná šablona, jak by takové stravování mělo vypadat. Liší se podle vašich zvyků, práce, životního režimu a podobně. Důležité je, aby vám vaše stravování vyhovovalo a aby v sobě mělo alespoň nějakou pravidelnost.

Určitě byste neměli jíst jenom jednou denně. To by znamenalo, že mezi jídly budete mít pauzu 24 hodin, a to je zkrátka moc. Někdo to bohužel takto praktikuje, ale většinou takové pohnutky vedou k tomu, že člověk jen více přibírá na váze. Proč? Jelikož celý den nic nejí a večer sní všechno, na co přijde. Tělo je za celý den vyhladovělé, potřebuje energii a máte nízkou hladinu cukru v krvi. Tím pádem vás přepadá tzv. vlčí hlad, kdy potřebujete velké množství jídla a nejlépe sladkého a tučného. Během jednoho jídla tak dokážete klidně sníst i dvojnásobek kalorií, než byste měli za den sníst.

jídlo

Někomu vyhovuje jíst pětkrát denně. To většinou znamená snídaně, oběd, večeře a k tomu dvě menší svačiny mezi jídly. To je naprosto v pořádku. Takový člověk má většinou celkové porce menší, jelikož jí častěji a nemá potřebu do sebe nacpat velká kvanta jídla.Jiní naopak preferují méně porcí jídla, ale za to větší množství jídla v jedné porci. Ani na tomto stylu není nic špatného. Člověk tak většinou přijme snídani, oběd, a večeři, tedy tři jídla denně. Pod takový počet jídel za den byste již neměli chodit.

lívance

Pokud máte problém si udělat ve svém stravování pravidelný režim, nestíháte a nemáte čas si připravovat jídlo, existují způsoby, jak si i tak zajistit pravidelné stravování. Můžete si objednat třeba krabičkovou dietu, která je velmi populární, nebo vyzkoušet zdravý, hubnoucí program Mix Slim Dieta na 4 týdny – 146 porcí. Tím budete mít přesně stanovené, kolik porcí a čeho si máte denně dát, a bude pro vás daleko snazší dodržovat pravidelnost v jídle.

Podobné příspěvky