Jak moc důležité je pravidelné stravování?

Pravidelné stravování si každý představí trochu jinak. Neexistuje předepsaná šablona, jak by takové stravování mělo vypadat. Liší se podle vašich zvyků, práce, životního režimu a podobně. Důležité je, aby vám vaše stravování vyhovovalo a aby v sobě mělo alespoň nějakou pravidelnost.

Určitě byste neměli jíst jenom jednou denně. To by znamenalo, že mezi jídly budete mít pauzu 24 hodin, a to je zkrátka moc. Někdo to bohužel takto praktikuje, ale většinou takové pohnutky vedou k tomu, že člověk jen více přibírá na váze. Proč? Jelikož celý den nic nejí a večer sní všechno, na co přijde. Tělo je za celý den vyhladovělé, potřebuje energii a máte nízkou hladinu cukru v krvi. Tím pádem vás přepadá tzv. vlčí hlad, kdy potřebujete velké množství jídla a nejlépe sladkého a tučného. Během jednoho jídla tak dokážete klidně sníst i dvojnásobek kalorií, než byste měli za den sníst.

jídlo

Někomu vyhovuje jíst pětkrát denně. To většinou znamená snídaně, oběd, večeře a k tomu dvě menší svačiny mezi jídly. To je naprosto v pořádku. Takový člověk má většinou celkové porce menší, jelikož jí častěji a nemá potřebu do sebe nacpat velká kvanta jídla.Jiní naopak preferují méně porcí jídla, ale za to větší množství jídla v jedné porci. Ani na tomto stylu není nic špatného. Člověk tak většinou přijme snídani, oběd, a večeři, tedy tři jídla denně. Pod takový počet jídel za den byste již neměli chodit.

lívance

Pokud máte problém si udělat ve svém stravování pravidelný režim, nestíháte a nemáte čas si připravovat jídlo, existují způsoby, jak si i tak zajistit pravidelné stravování. Můžete si objednat třeba krabičkovou dietu, která je velmi populární, nebo vyzkoušet zdravý, hubnoucí program Mix Slim Dieta na 4 týdny – 146 porcí. Tím budete mít přesně stanovené, kolik porcí a čeho si máte denně dát, a bude pro vás daleko snazší dodržovat pravidelnost v jídle.