Zboží

K trampolíně budete potřebovat i žebřík

Přemýšlíte o zakoupení zahradní trampolíny většího průměru? Pak byste měli mít také jasno, že půjde o nářadí umístěné poměrně vysoko nad zemí.

Jak se na trampolínu dostat

Kdo si pořídí trampolínu malých rozměrů, o průměru kolem jednoho metru, nemusí v zásadě vůbec řešit přístup na nářadí, protože se odrazová plocha nachází velmi nízko nad zemí, bývá to zhruba třicet centimetrů. Je to dáno tím, že při skákání se odrazová plocha jen málo prohýbá.

děti na trampolíně

Většího průhybu odrazové plochy se ovšem dočkáte u nářadí velkých průměrů nad dva a půl metru. Tam již potřebujete pod sebou více prostoru, a proto se také horní hrana trampolíny staví do větší vzdálenosti od země. Například nářadí o průměru tři metry mívá odrazovou plochu zhruba 60 cm od země, u trampolíny 366 cm to bývá již 75 cm a u průměrů nad čtyři metry počítejte s výškou od země téměř 80 centimetrů. V takovém případě pak musíte vyřešit, jak se na odrazovou plochu dostat.

velká trampolína se sítí

Po židli – jistým řešením je přistavená židle nebo malý stolek, ale kdo by se neustále zdržoval přinášením a odnášením nábytku? Navíc u židlí pak může být problém, až budete z trampolíny slézat dolů. Důvěřujte raději řešení osvědčenému a standardnímu – žebříkům.

Po žebříkužebříky https://www.beanbag.cz/zebriky neboli kovové schůdky jsou přizpůsobené tak, abyste mohli pohodlně nářadí využívat a také jej bezpečně opustit. Nemusíte z něj tedy skákat parakotoulem do písku, schůdky vás bezpečně dopraví zpět na zemský povrch. Zároveň si ovšem uvědomte, že vstup na nářadí bude snazší, protože je cvičení teprve před vámi, zatímco slézat z trampolíny může být obtížnější kvůli bolavým nohám.

Soustava trampolín – patříte-li mezi šprýmaře, kteří rádi žertují a provádí vtipnou recesi, můžete si pod velkou trampolínu přistavit trampolínu malého průměru a od ní se odrážet tak, abyste se odtud vyhoupli na požadovanou horní plochu. Pokud však nejste v dobré fyzické kondici, raději to nezkoušejte, abyste nepřišli k úrazu.

Podobné příspěvky