Zboží

Kam se hodí trekové boty

Ačkoliv existují lidé, kteří chodí naboso, především pak za teplého počasí, většina z nás si nedokáže představit vyjít ven z domu bez bot. Ty nás chrání jak před zmrzlým tak rozpáleným chodníkem, kameny, střepy, větvemi a jinými věcmi, na které můžeme venku narazit a na které by bylo nepříjemné či dokonce nebezpečné šlápnout bosou nohou.

Je samozřejmě jasné, že máme mnoho druhů obuvi, každý z nich určen pro jinou příležitost. Je tedy proto dobré vědět, které se kam hodí. Typickým příkladem jsou trekové boty. Ty mají oproti ostatním hned několik zvláštností. Tou první je jejich vyšší (avšak nikoliv extrémně vysoká) podrážka s výrazným vzorem. To zajišťuje stabilitu i v náročném terénu a minimalizuje možnost uklouznutí. To rozhodně většina z nás, kdo chodí pravidelně na túry, ocení.

noha v trekové botě

Dále jsou také vyšší než klasické boty, s vázáním prakticky až nahoru. Tím se zpevní kotník a snižuje se tak riziko jeho podvrtnutí. A kdo někdy šel po kamenech, které se pod nohami viklají, jistě ví, jak snadno k podobnému úrazu dojde. To samozřejmě přináší otázku, kde je vlastně vhodné je nosit. Samozřejmě, jak již jejich název napovídá, jsou určeny především do náročného terénu, jako jsou kamenité kopce či lesy. Zde nejlépe oceníme jejich výše zmíněné vlastnosti.

pár trekových bot

Dobrá, ale co běžné nošení? Na to se popravdě řečeno příliš nehodí. Jejich nasazování není zrovna rychlé, a navíc nejsou až tak prodyšné. Po celodenním nošení v práci tedy mohou být naše nohy řádně zapařeny. Navíc ani nevypadají tak dobře, zvláště pokud potřebujete udělat dojem například na klienta.

Také je zde fakt, že nejsou zrovna nejlevnější, alespoň tedy ty kvalitní. Rozhodně se tedy nevyplatí je opotřebovávat každodenním nošením, když nám levnější modely poskytnou stejně dobrou službu. Je dobré si je nechat na chvíle, kdy mohou skutečně předvést, jak dobré jsou – do terénu. Jinak je to zbytečné vyhazování peněz.

Podobné příspěvky