Peníze

Co když nejsou peníze?

Lidé mají někdy peněz hodně, někdy méně, někdy málo. A někdy třeba také nemají žádné. Což sice pochopitelně vyhovuje jen těm prve zmíněným, zatímco ty poslední to musí nevyhnutelně deptat, ale tak už to prostě je. A nikdy to zřejmě ani jiné nebude. Protože i v oblasti financí je štěstí vrtkavé, a zatímco někomu přeje, jinému ne. A i u téhož člověka se to může střídat, a zatímco tento v jednu chvíli dost peněz má, jindy je může klidně i hodně bolestně postrádat. A co když je pak postrádá? Pak se pochopitelně musí zasadit o to, aby už je nepostrádal, aby nějaké získal.

asijské mince

Jenže hned si je vydělat bývá často pouze nesplnitelným snem. A kdekdo z těch, kdo jsou ve finanční nouzi, tak dlouho čekat nemůže. Než přijde výplata, mohla by neschopnost splácet napáchat nemalé škody. A tak to chce rychlejší řešení. A tím je co? Pochopitelně půjčka.

cizí účetnictví

Každý člověk si může, když to potřebuje, někde nějakou tu půjčku vzít. Může, i když jedině za předpokladu, že splní požadavky, které na něj poskytovatel jeho půjčky klade. Ale i to může být někdy nezvládnutelné, stejně jako schopnost si kdykoliv dost vydělat. A tak se někdy půjčka shání hodně dlouho a složitě. A někdy to dokonce vypadá až beznadějně. Ale dokud existuje americká hypotéka bez dokládání příjmů Hypotéky bez registru, zcela beznadějné to není. Protože tu dostane i celá řada těch, jimž v bance v žádném případě nepůjčí. Protože se u nebankovních hypoték zájemci nijak náročně neprověřují a vyhoví se jim skoro okamžitě poté, co se žádoucím způsobem zaručí. Tedy poté, co dají do zástavy nemovitost, aby měl poskytovatel takové hypotéky jistotu, že dostane své peníze zpět.

A to je přece daleko lepší řešení, než dokládat své příjmy, nechat si nahlížet do registrů dlužníků a pak se strachovat, že to nebude nějakým těm bankovním úředníkům stačit.

Podobné příspěvky