Peníze

Nelze zůstat bez peněz

Umíte si představit soukromého podnikatele, který by neměl vůbec žádné peníze? Možná ano, možná také ne. A pokud si ho dokážete představit, pak nejspíše vidíte skutečného zoufalce, který je touto situací zdeptaný. A to plným právem. Protože když podnikatel nemá dostatek finančních prostředků, nejen že nemá za co žít, ale nemůže současně ani platit výdaje, jež s jeho podnikáním souvisejí, nemá na investice, na materiál, na zaměstnance, na odvody státu nebo třeba zdravotním pojišťovnám… Zkrátka a dobře je podnikatel, který nemá dost peněz, v prekérní situaci. Ze které se nedostane často jinak, než že si někde potřebné peníze půjčí.

americké dolary

Je tomu tak. A to je také důvod, proč existují kromě jiného i podnikatelské půjčky. Zkrátka a dobře je někdy momentálně neúspěšné podnikání potřeba finančně podpořit z cizích zdrojů. A když se nad tím zamyslíme, není to vlastně nic špatného. Do problémů se přece může v soukromé sféře dostat kdokoliv, protože je tu spousta rizik, a bylo by hloupé rušit své podnikání i jenom proto, že se mu dočasně nevede tak, jak by tomu mělo být.

Ale kde podobnému momentálně neúspěšnému podnikateli půjčí? To je otázka. Někdo by mohl třeba říci, že v bance. Jenže tam je třeba předložit třeba dost dobře vypadající daňové přiznání, prokázat žádoucí příjmy a dokonalé registry dlužníků. A kolikrát jenom v tomto podnikatelé nemají šanci uspět!

dolary v pytli

Ale je tu i jiná možnost než neústupná banka? Naštěstí je. Pro podnikatele v nesnázích jsou tu i hypotéky bez registru od nebankovní společnosti, které mohou dostat i ti, kdo v bankách neslaví úspěchy. Protože tady se ručí za splácení zástavou nemovitosti. A když ji podnikatel má a zastaví, pomoci se určitě dočká. A to dokonce rychle a poměrně výhodně.

A tak nejsou podnikatelé v nesnázích nevyhnutelně jenom nějací zoufalci. Pokud totiž vědí, jak si půjčit, neztrácejí ani v nejtěžších časech naději.

Podobné příspěvky