Lidem, kteří na internetu něco hledají, se ne vždy poštěstí najít to nejlepší. Ale kdo hledá na našem webu, tomu se obvykle poštěstí najít právě to nejlepší.

Peníze

Nelze zůstat bez peněz

Umíte si představit soukromého podnikatele, který by neměl vůbec žádné peníze? Možná ano, možná také ne. A pokud si ho dokážete představit, pak nejspíše vidíte skutečného zoufalce, který je touto situací zdeptaný. A to plným právem. Protože když podnikatel nemá dostatek finančních prostředků, nejen že nemá za co žít, ale nemůže současně ani platit výdaje, jež s jeho podnikáním souvisejí, nemá na investice, na materiál, na zaměstnance, na odvody státu nebo třeba zdravotním pojišťovnám… Zkrátka a dobře je podnikatel, který nemá dost peněz, v prekérní situaci. Ze které se nedostane často jinak, než že si někde potřebné peníze půjčí.

americké dolary

Je tomu tak. A to je také důvod, proč existují kromě jiného i podnikatelské půjčky. Zkrátka a dobře je někdy momentálně neúspěšné podnikání potřeba finančně podpořit z cizích zdrojů. A když se nad tím zamyslíme, není to vlastně nic špatného. Do problémů se přece může v soukromé sféře dostat kdokoliv, protože je tu spousta rizik, a bylo by hloupé rušit své podnikání i jenom proto, že se mu dočasně nevede tak, jak by tomu mělo být.

Ale kde podobnému momentálně neúspěšnému podnikateli půjčí? To je otázka. Někdo by mohl třeba říci, že v bance. Jenže tam je třeba předložit třeba dost dobře vypadající daňové přiznání, prokázat žádoucí příjmy a dokonalé registry dlužníků. A kolikrát jenom v tomto podnikatelé nemají šanci uspět!

dolary v pytli

Ale je tu i jiná možnost než neústupná banka? Naštěstí je. Pro podnikatele v nesnázích jsou tu i hypotéky bez registru od nebankovní společnosti, které mohou dostat i ti, kdo v bankách neslaví úspěchy. Protože tady se ručí za splácení zástavou nemovitosti. A když ji podnikatel má a zastaví, pomoci se určitě dočká. A to dokonce rychle a poměrně výhodně.

A tak nejsou podnikatelé v nesnázích nevyhnutelně jenom nějací zoufalci. Pokud totiž vědí, jak si půjčit, neztrácejí ani v nejtěžších časech naději.

Recommended Articles