Business

Stěhování v létě má svá plus i mínus

Ti z vás, kteří si vyberou stěhování v letním období, anebo si vybírat nemůžete a jste nuceni se přestěhovat mezi červnem a srpnem, počítejte s tím, že v této době provází stěhovací proces některé typické jevy:

Stěhováci mívají plno – je známo, že největší zájem o stěhování je v létě, a může se vám stát, že vás stěhovací firma musí ve vámi požadovaném termínu odmítnout. Počítejte s tím, že zejména v létě je nutné rezervovat stěhování alespoň pět týdnů předem.

mladý pár se stěhuje

Extrémní vedro hrozí úpalem – jestliže vás zastihne v průběhu přípravných prací i samotného stěhování v Liberci https://stehovani-mamut.cz/stehovani-liberec/ vlna veder, nebude to nic příjemného. V této době je lepší sedět někde pod slunečníkem v zahradní restauraci anebo být na koupališti. Velmi pečlivě proto zvažte tento termín, zejména tehdy, jsou-li tropické teploty v očekávání. Největším problémem je to, že můžete onemocnět úpalem, který vám hrozí v kombinaci tropických teplot a fyzického pohybu.

kartonové krabice

Automobilový provoz – v létě to táhne mnoho lidí ven a ještě po dvacáté hodině se na ulicích objevuje velký počet vozidel. To může mít nepříjemný vliv na tvorbu silničních kolon a různých dopravních kolapsů. V létě se také zvyšuje nehodovost a dle policejních statistik bývá největší počet nehod od května do září a nejnižší naopak v zimě.

Nejdelší dny v roce – stěhování v létě má však i své pozitivní stránky. Například bývá nejdelší sluneční svit, načež slunce dodává energii pro tvořivou činnost, a zároveň je to období nejdelších dnů v roce, takže pokud si naplánujete termín na konec června, vězte, že už vás slunce bude „tahat z postele“ po čtvrté hodině ranní a večer bude zapadat až po 21. hodině. Takto dlouhý den oceníte zejména v den stěhování, pokud se stěhujete např. do objektu, kde bývalý majitel nezanechal jediné svítidlo, a vy se po nastěhování musíte nejprve zhostit jejich montáže. Kdybyste se stěhovali v prosinci, již po patnácté hodině se začne stmívat a stěhování potmě s baterkou není rozhodně nic příjemného.

Podobné příspěvky