Zboží

Pozitivní účinky kolagenu

Přemýšlíte, čím podpořit pleť aby byla zdravá, zářivá, jemná a bez vrásek? Pak je pro vás vhodný právě kolagen. Tělo ho produkuje v přírodní podobě, ale s přibývajícím věkem jeho produkce postupně klesá a to se projeví právě na pleti v podobě vzniku vrásek a menší elasticitě. Ale to není vše, kde se úbytek kolagenu projeví. Jelikož je kolagen takové přírodní pojivo, které se vyskytuje po celém těle, tak se jeho nedostatek projeví i na vlasech, nehtech, zubech i pohybovém aparátu. Kolagen je totiž v kostech, svalech, šlachách, kloubech a tedy i v páteři.

Proto je vhodné s přibývajícím věkem zvýšit příjem kolagenu a to pomocí vyvážené stravy, ale klidně i pomocí doplňků stravy. Tam je třeba najít kvalitní podobu kolagenu a klidně i s příměsí další látky. Díky pravidelnému užívání kolagen pleť https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/ se pozitivní účinky projeví na vaší pleti během pár týdnů. Již vzniklé vrásky se zjemní. Nebudou vznikat nové a hluboké vrásky. Kůže bude pružnější, zdravější a jasnější. Pokud máte celulitidu, tak i s ní kolagen bojuje a uvidíte zmírnění i tam.

zdré vlasy a pleť

Ale jak bylo zmíněno výše, tak kolagen bude mít účinky nejenom na kůži, ale při jeho užívání pocítíte pozitivní účinky ve všech oblastech, prostě na celém těle. Vlasy budou zdravější a rychleji porostou. Nehty se nebudou lámat a třepit. Zuby budou pevnější. A určitě velkou úlevu pocítíte i na pohybovém aparátu, pokud už máte nějaké bolesti. Křupání, pomalé rozhýbání, bolesti zad a kloubů s tím vším si kolagen dokáže pomoci.

péče o pleť

Samozřejmostí je i dodržování zdravého životního stylu. Mít dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, dostatek pohybové aktivity na slunci, vyváženou a pestrou stravu přizpůsobenou danému člověku. Mít dostatek spánku a kvalitního odpočinku, mít koníčky, které vás baví a naplňují a samozřejmě je třeba pečovat i o duševní zdraví, mít dostatek kvalitních přátel a mít zdravé rodinné zázemí.

Podobné příspěvky