Zboží

Kontrola výrobků

Pozor na chyby

Když si doma v dílně potřebujeme něco vyrobit, tak mnohdy nám stačí měření posuvným měřítkem, protože nevyžadujeme nijak velkou přesnost. Ve firmách už je situace jiná, protože někde se hraje i na desetitisíciny. Aby se takové přesnosti dosáhlo třeba na příměru hřídele, tak se využívá CNC brusek, které po správně seřízení dokážou odebírat materiál opravdu velmi přesně. Následně samozřejmě potřebujeme daný rozměr zkontrolovat.

posuvné měřítko

Při seřizování je to samozřejmost a potom většinou stačí změřit každý několikátý kus. Potřebujeme k tomu samozřejmě vhodné měřidlo, kterým může být třeba digitální mikrometr, přičemž každé měřidlo má svou předepsanou přesnost. Musíme s ním však správně zacházet a dbát na čistotu, protože i nějaký ten mají otřep umí udělat paseku. Dále bychom měli měřit v prostřední, kde je stálých 20 °C. Když budeme dodržovat tyto a dalších zásady, tak výrazně snažíme chybu měření.

Měřidla

Měli bychom se k nim chovat slušně a působit na ně přiměřenou silou, abychom si uchoval svou přesnost. Když si koupíme kvalitní výrobek, tak může ve firmě sloužit opravdu dlouho, protože nebude důvod jej měnit za nový. Samozřejmě jednou za určitou dobu je potřeba provést přeměření, jestli opravdu dosahuje předepsané přesnosti. Jestliže se ukáže, že přesnost nesplňuje, tak mnohdy se dá provést kalibrace, aby vše bylo zase v pořádku a my ušetříme za nákup nového přístroje.

Mikrometr 0-25mm

Takové špatně měřící měřidlo může způsobit vážně potíže a někdy chvilku trvá, než přijdeme na to, že chyba vlastně není ve výrobě ale v kontrole. Měřidla I-nastroje.cz můžete zakoupit přes e-shop, přičemž konkrétně tento má výběr opravdu široký. Jistě si z něj vyberete přesně takové měřidlo, které potřebujete. Navíc jsou zde férové ceny, takže za kvalitní měřidla nebudete nijak přeplácet. Po nákupu je můžete naplno začít používat.

Podobné příspěvky