Lidem, kteří na internetu něco hledají, se ne vždy poštěstí najít to nejlepší. Ale kdo hledá na našem webu, tomu se obvykle poštěstí najít právě to nejlepší.

Hry

Reflektorové LED žárovky vytlačily z trhu své halogenové předchůdce

Počínaje zářím roku 2018 se podle unijního nařízení nesmí produkovat ani zásobovat prodejní sklady klasickými halogenovými žárovkami. Jedná se o třetí legislativní zásah ze strany zákonodárců unie. Prvním bylo pozastavení výroby stowattových vláknových žárovek v roce 2009, druhé opatření zákazu výroby ostatních žárovek s wolframovým vláknem přišlo o tři roky později. Halogenky měly přijít na řadu již v roce 2016, ale v konečné fázi k tomu došlo až po dalších dvou letech. Opatření se pochopitelně nevztahuje na automobilový průmysl, tam stále dominují halogenky v předních světlometech.

reflektor

Obchodní sektor však i po zákazu výroby mohl pohodlně doprodat skladové zásoby zakázaných modelů, kupříkladu ještě v roce 2019 mají stále někteří obchodníci skladem vláknové žárovky. O ně je prozatím zájem buď mezi seniory, nebo zájemci o osvětlovací a zároveň topný zdroj pro chov plazů v teráriích. Veřejnost reagovala na zákaz výroby vláknových žárovek tím, že se snažila včas zásobit, u halogenových žárovek je však situace jiná, zájem o tyto výrobky totiž značně poklesl již před několika lety a lidé již více důvěřují jejich nástupcům – LED diodám.

reflektory

Výkonné LED zdroje

Výkonné žárovky pro LED reflektory https://www.lightpark.cz/reflektorove-led-zarovky/ v současné době dokážou své předchůdce plně zastoupit. Vykazují prakticky shodné parametry a současně vyžadují nižší spotřebu elektřiny. Pořizovací cena je sice o něco vyšší, ale v dlouhodobém horizontu se investice navrací po krátké době, jestliže do výpočtu ekonomické rentability zahrneme cenu elektrické energie a mnohem delší životnost výrobku ve srovnání s klasickými halogenovými žárovkami. Kupříkladu běžný polovodičový reflektor o příkonu 7 W můžete provozovat přibližně 10 – 15 let, ovšem jeho předchůdce s příkonem 40 W vydržel spolehlivě svítit jen necelé dva roky.

Recommended Articles