Láska

Láska matky s dcerou – Jak mít skvělé vztahy za každých okolností?

Vztahy mezi dcerou a matkou jsou křehké, hodně záleží na tom, zda spolu tráví čas nebo ne a jak je tento čas vyplněn. Jak být tedy kamarádkami? 

Láska matky s dcerou – Jak mít skvělé vztahy za každých okolností? 

Pouto mezi matkou a dcerou je vždy silné, když je dítě malé, k matce je obvykle připoutáno silným poutem, avšak postupem času a hlavně v období dospívání se může vytvořit jakási propast. V dospělosti se pak mohou matka s dcerou odcizit, ale pokud to nechcete dopustit, budete muset na vztahu hodně pracovat. Nenuceně, avšak intenzivně. Chcete být kamarádkami a i v dospělosti si být na blízku? Začněte společně trávit čas a podporujte se navzájem za všech okolností. 

matka s dcerou

Dítě bude vždy na prvním místě, i když přibude kritika a jiný pohled na život 

Mateřské pouto se jen tak nepřetrhá, jenže s tím, jak se vyvíjíme a rosteme, se mohou mnohé věci měnit. Zejména se mění pohled na život, později se přidávají vztahové problémy, přijdou děti a tak se i matka s dcerou mohou dostávat do konfliktů. Pokud si ale nechcete lézt na nervy a naopak se chcete stát celoživotními kamarádkami a parťáky, budete na tom muset hodně pracovat. Matky bývají kritické, chtějí radit, starat se a pomáhat, ale také platí, že všeho moc škodí. Dcera nemusí vždy souhlasit s tím, co si matka myslí, jenže dostávat se kvůli tomu do konfliktů, které mohou přerůst mnohdy až v nenávist nebo touhu se raději nevídat, je zbytečné. Každý má mít svůj názor, každý má jiné zkušenosti, pohled na život. Nezapomínejte nikdy na to, že jste matka s dcerou, a i když budete vidět věci jinak, chovejte se k sobě stále hezky. Jak? 

nápis láska

Společný čas nic nenahradí 

Můžete si vyměnit několik názorů, můžete si myslet to své, ale pokud společně trávíte čas, užívejte si ho. Matka s dcerou mohou být kamarádkami, mohou chodit ven, do společnosti nebo na skleničku, mohou se bavit o všem. Nenuceně a přirozeně, základem všeho je ale vzájemný respekt. Společný čas nenahradí nikdy nic, proto se snažte pravidelně stýkat a užívat si to. 

Podporujte se, ať už jde o cokoliv. Vyjadřujte si navzájem, že stojíte při sobě a buďte si oporou. Pokud jsou mezi vámi nějaké nevyřešené věci, vyřkněte nahlas všechno a jednou provždy si to vyříkejte. S čistým stolem se vám bude fungovat lépe. ,

Podobné příspěvky