Business

Co musíte zařídit před stěhováním?


Výpověď starých smluv

Smlouvy řešte s dostatečným předstihem, to znamená několik týdnů i měsíců předem. Pokud si byt nebo dům pronajímáte, uvědomte pronajímatele o záměru přestěhovat se co nejdříve. Musíte s ním vyřešit nejen ukončení smlouvy, ale také kontrolu obydlí, zda je ve stejném stavu, jako když jste do pronájmu přicházeli. Obydlí nesmí být poškozené, nicméně je jasné, že bude nést nějaké známky opotřebení, https://managementmania.com/cs/fyzicke-opotrebeni-physical-deterioration pokud v něm bydlíte třeba i několik let. Pokud bude příbytek poškozený, může si pronajímatel náhradu škody strhnout z vaší kauce, kterou jste nejspíš platili před tím, než jste se nastěhovali. Nájemní smlouva ale není to jediné, co musíte řešit. Dále musíte vyřešit smlouvy ohledně energií, poskytování internetu a také smlouvy ohledně pojištění vaší domácnosti.

stěhování

Krabice a další obalový materiál

S dostatečným předstihem si také zajistěte veškerý obalový materiál, který budete potřebovat k balení věcí. Není dobré nechávat tyto věci na poslední chvíli, jelikož budete těchto obalů pravděpodobně potřebovat opravdu hodně. Sežeňte si nejrůznější krabice s variací velikostí. Krabice můžete buď zakoupit anebo se zkusit poptat v různých obchodech, zda by vám nějaké nevěnovali. Do většině obchodů se nové zboží dováží právě v kartonových krabicích, takže pravděpodobně vám je někdo věnuje. Dále si sežeňte zásobu bublinkové fólie, abyste do ní zabalili křehké věci. Stejně tak se vám bude hodit zásoba starých novin nebo letáků.

krabicer

Zajistěte si stěhovací firmu

Nejlepší způsob, jak zařídit, aby vaše stěhování proběhlo hladce a bez zádrhelu, je zajistit si na pomoc stěhovací firmu. Ti udělají všechnu práci za vás a vy budete více v klidu. Zajistěte si ji ovšem alespoň několik týdnů před plánovaným stěhováním. Pokud byste sháněli tuto službu jen pár dní před, je možné, že žádná firma z vašeho okolí nebude mít volný termín, aby vás odstěhovali. Pokud se váš byt či dům nachází v Praze, můžete využít levných služeb stěhování Praha.

Podobné příspěvky