Business

Cena demolice domu a co vše je k tomu třeba.


Každá mladá rodina stojí před mnohými životními etapami. A jednou z nich je ta, že dospějí k rozhodnutí, že by si chtěli pořídit vlastní bydlení. No, kdo by nechtěl mít svoje vlastní zázemí ze kterého vás nikdo nemůže vyhodit. Tedy v případě, že svědomitě platíte svoje finanční závazky. Jenže i dostat hypotéku je někdy opravdu tvrdý oříšek. A teď když se ještě podíváme na přemrštěné ceny nemovitostí, je to jedním slovem hrůza. A vy se dostáváte do dilematu. Můžete se rozhodnout, že budete platit přemrštěně vysoké částky za úroky, které jste si vzali kvůli vysoké hypoteční sazbě. Anebo k tomu můžete přistupovat zcela odlišně.

starý dům

A začnete se primárně soustředit na to, jak si vyhlídnout levný pozemek například s nemovitostí, která je prostě určena k demolici. A mnohdy se dostanete na částky, které jsou až o polovinu menší. A to už se jistě vyplatí více než předražená hypotéka. A když se vám náhodou takový podaří sehnat je to pro vás jistojistě výhra. A teď se již musíte soustředit na přicházející demolici domu. A zjistit si kolik taková demolice domu vůbec stojí. Ono samotné plánování demolice vás bude určitě něco stát. A to několik tisíc korun. Normálně se rozmezí pohybuje okolo deseti až patnácti korun českých. Většinou se do této kalkulace počítá osobní jednání a plánování v místě demolice. A také to zahrnuje demoliční výměr, který je velmi důležitý kvůli bezpečnosti a také k tomu, aby vše proběhlo přesně podle plánu. A nedošlo ke vzniku jakýchkoliv problémů. A vše, aby probíhalo hladce.

starý dům

A taky se tam počítá dočasné odpojení veškerých inženýrských sítí. A v neposlední řadě se tam také počítají cestovní náklady, které jsou spojeny s cestováním na daný úřad. A pak již dochází k samotné demolici vašeho domu. Cena je vždy individuální. A to hlavně podle toho, jak velký je váš dům a jaké přesně kroky budou demoliční dělníci provádět. Ale cena se zhruba pohybuje okolo 250-400 000 korun českých. A to si tedy musíte tak přičíst k nákladům. A pak také to, že budete moci vystavět nový dům, který se samozřejmě vyšplhá také na vysoké ceny. A vy se pak můžete sami rozhodnout co je přesně pro vás nejlepší. Jestli chcete rekonstruovat starý dům a dát spoustu peněz do toho, aby jakž takž fungoval. Anebo starý dům nechat strhnout a postavit si úplně nový bez dalších investic. Je to na vás, ale demolice není zase tak finančně náročná, aby se nedala ve finále zvládnout. Zjistěte si cenu za demolici domu.

Podobné příspěvky